Informacija

    herbas herbas

Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija

Teisinė forma: biudžetinė įstaiga
Įstaigos kodas: 290443410 
Vadovas: Lina Stancelienė, direktorė
Adresas: Baltijos pr. 53, LT-94125 Klaipėda
Tel: +370 667 43 211
El. pašto adresas: mazvydas@mazvydas19.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Socialiniai tinklai

Pamokų laikas

Vyksta vasaros atostogos!
Pirmoji pamoka: 8.00–8.45 val.
Antroji pamoka: 8.55–9.40 val.
Trečioji pamoka: 9.50–10.35 val.
Ketvirtoji pamoka: 10.55–11.40 val.
Penktoji pamoka: 12.15–13.00 val.
Šeštoji pamoka: 13.10–13.55 val.
Septintoji pamoka: 14.05–14.50 val.
Aštuntoji pamoka: 15.00–15.45 val.

Taikos vėliava

TAIKOS VĖLIAVA – MŪSŲ MOKYKLAI!

 

2017 metų rugsėjo 1 dienos šventė buvo kiek kitokia nei kitos. Tądien progimnazijoje viešėjo Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorė Lietuvoje daktarė Auksė Narvilienė, kuri iškilmingai įteikė progimnazijai Taikos vėliavą. Tai gražus visos mokyklos bendruomenės veiklos įvertinimas ugdant jaunuosius Lietuvos piliečius, integruojant judėjimo negalią ir kitus specialiuosius poreikius turinčius vaikus į mus supantį pasaulį, mažinant patyčias ir skleidžiant santarvės, supratimo bei dvasinio gėrio šviesą. Ši vėliava – simbolinis įpareigojimas saugoti žmonijos meno, mokslo ir kultūros vertybes, ginti taiką ir skleisti taikaus šalių, tautų, religijų bendradarbiavimo idėją. Lietuva yra pirmoji valstybė pasaulyje, kuriai suteiktas Taikos Respublikos vardas, o mūsų progimnazija – dešimtoji šalies mokykla, gavusi tokį svarbų apdovanojimą ir kartu įpareigojimą kiekvienam bendruomenės nariui mylėti savo Tėvynę, gerbti savo ir kitas tautas, kultūrų įvairovę, gerbti žmogaus teises, saugoti ir puoselėti mūsų tikruosius namus – mūsų planetos gamtą, aktyviai reikšti savo pilietinę poziciją, priimant mums ir mūsų vaikų ateičiai svarbius sprendimus.

Taikos vėliava – tai raudonas žiedas, apjuosiantis tris raudonus skritulius baltame fone. Šį simbolį galime suvokti kaip tvirtą šeimą – mamą, tėtį, vaiką, arba kaip bendruomenę – šeimą, mokyklą, mikrorajoną, arba kaip šalį – mokyklą, miestą, valstybę. Žinoma, kiekvienas vėliavos simbolikoje tikriausiai suras ir sau pritaikys kitokias reikšmes, bet tikimės, kad jos bus taikos, kultūros ir gėrio nešėjos.

Impulsą vėliavos simbolikai davė rusų dailininko Andriejaus Rubliovo ikona Trejybė. Šis simbolis yra įvairiose tautose, religijose ir kultūrose, pradedant neolito laikotarpiu. Trijų skritulių, apjuostų ar neapjuostų žiedu – simbolis randamas Meksikoje, Japonijoje, Senovės Graikijoje, ant Senojo Egipto valdovų daiktų, senovės Indijos žynių rūbų, ant keltų monetų, skitų ir slavų papuošalų, Kaukaze ir Vidurinėje Azijoje. Trys skrituliai – Čintamani – seniausias Indijos pasaulio laimės įvaizdis. Jis randamas Dangaus šventykloje Kinijoje, Samarkando herbe, Tamerlano ženkle. Tibete jis laikomas Trijų brangenybių simboliu. Jis taip pat randamas ant kryžiuočių skydų, popiežiaus herbe, aiškiai matomas garsiame Memlingo paveiksle ant Kristaus krūtinės, taip pat  Strasbūro Madonos paveiksle, senuose ispanų paveiksluose, senojoje šv. Mikalojaus ikonoje Barėje ir daugelyje kitų ikonų bei bažnyčių dekore.

Ji buvo iškelta ant aukščiausių planetos viršūnių, Šiaurės ir Pietų ašigalių, jai plevėsuojant vykdomos įvairios tarptautinės kultūrinės akcijos. 1990 m. Taikos vėliava pirmą kartą buvo iškelta virš planetos į kosminę erdvę ant orbitinės stoties  Mir, kur išbuvo 10 dienų, o 1997 metais vėl iškelta orbitinėje stotyje, kurioje dirbo daug tarptautinių ekipažų. Ji pabuvojo ir ant JAV kosminių aparatų, susijungiant Space Shuttle su Mir. Amerikiečių astronautas Maiklas Foelas pasakė: „Mes iškėlėme šią Taikos vėliavą į kosmosą, kad dar kartą primintume visiems žmonėms apie mūsų visuotinę atsakomybę už žmonijos ir planetos likimą... Žmogaus skrydžiai į kosmosą... – tai pirmieji žingsniai link vieningos kultūros, kurios simbolis yra Taikos vėliava". 1999 m. Taikos vėliava buvo nugabenta į Pietų ašigalį, o vėliau įteikta Jungtinių Tautų Generaliniam sekretoriui Kofi Ananui.  

Taikos vėliavos komiteto pirmininkė Dr. Alisija Rodriges sakė – „Tapkime patys Taikos vėliavomis!“  Neškime Meilę, Džiaugsmą, Grožį ir Šviesą.
rastas