Informacija

    herbas herbas

Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija

Teisinė forma: biudžetinė įstaiga
Įstaigos kodas: 290443410 
Vadovas: Lina Stancelienė, direktorė
Adresas: Baltijos pr. 53, LT-94125 Klaipėda
Tel: +370 667 43 211
El. pašto adresas: mazvydas@mazvydas19.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Socialiniai tinklai

Pamokų laikas

Vyksta vasaros atostogos!
Pirmoji pamoka: 8.00–8.45 val.
Antroji pamoka: 8.55–9.40 val.
Trečioji pamoka: 9.50–10.35 val.
Ketvirtoji pamoka: 10.55–11.40 val.
Penktoji pamoka: 12.15–13.00 val.
Šeštoji pamoka: 13.10–13.55 val.
Septintoji pamoka: 14.05–14.50 val.
Aštuntoji pamoka: 15.00–15.45 val.

Ugdymas karjerai


Karjeros specialistė konsultuoja:

Karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė

loreta.kazlauskaite@mazvydoprogimnazija.lt

 

Savaitės diena

Darbo laikas

Pietų pertrauka

Pirmadienis

7.30–15.39

16.40–19.13

(nuotolinis darbas)


11.40–12.1011.40–12.1012.15-12.45

Antradienis

7.30–15.39

16.40–19.13

(nuotolinis darbas)

Trečiadienis

7.30–15.39

16.40–19.13

(nuotolinis darbas)

Ketvirtadienis

Penktadienis


Karjeros ir svečių diena (2023)

2023 m. vasario 20 d. mūsų progimnazijoje mokiniai tradicines pamokas iškeitė į savo asmeninių savybių pažinimą, praplėtė akiratį apie profesijas ir karjeros galimybes ateityje.

Vieni mokiniai liko mokykloje ir dalyvavo įvairiuose susitikimuose su įdomiais svečiais, kurie papasakojo apie savo profesijos specifiką, pasidalino, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti žmogus, ateityje norintis dirbti tokį darbą, su kokiais iššūkiais ir atsakomybėmis tenka susidurti. Susitikimuose dalyvavo liuteronų pastorius, Klaipėdos miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnas, teatro režisierius, lakūnas, Klaipėdos jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė, mūsų progimnazijos bibliotekininkė.

Kiti mokiniai keliavo į pažintines ekskursijas. Lankėsi į Pauliaus Lindenau mokymo centre, kur buvo praktiškai supažindinti su įvairiomis jūrinėmis profesijomis, savo akimis pamatė, kaip dirba, ką daro specialistai. Klaipėdos apskrities priešgaisrinėje valdyboje mokiniai susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesija, sužinojo, kokius mokslus reikia pabaigti, prisiminė šios profesijos svarbą ir reikšmę. Apsilankymas Jūrų kadetų mokykloje suteikė informacijos apie jos ugdymo specifiką, mokymosi sąlygas ir perspektyvas, mokiniai turėjo progą analizuoti, kuo yra svarbi disciplina. Klaipėdos universiteto Jūrų ir gamtos mokslų fakultete susipažino su mechanikos inžineriją studijuojančių studentų sukonstruotais pneumomobiliais ir jų ypatumais, sužinojo, kas kuria tokias transporto priemones ir kokia jų nauda. Lankydamiesi Turizmo mokykloje mokiniai turėjo puikią progą pabūti konditeriais – kepė sausainius. Su gido profesija susipažino Turizmo informaciniame centre, o E. Galvanausko mokymo centre klausėsi paskaitos, kaip išsirinkti profesiją, sužinojo kokių amatų išmoksta šioje įstaigoje besimokantys moksleiviai, pamatė praktines veiklas.Karjeros planavimas 2023

Kovo 3 d. mūsų 7beta (klasės vadovė Raminta V.) mokiniai prisijungė prie aštuntokų ir dalyvavo STUDIJOS REGATOS 2023 renginiuose. Mokiniai turėjo puikią progą susipažinti su studijų Lietuvoje galimybėmis (įvairių pakopų), praktiškai "pasimatuoti" įvairias profesijas ir kryptingai planuoti savo tikslus bei tolimesnę karjerą.

 
 
 
 
 

 

Svečiuose pasieniečiai 2022

Lapkričio 24 d. 5a ir 5b mokiniai (vadovė Rima G.) klasės valandėlės metu susitiko su Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnais. Susitikimo metu penktokai susipažino su pasienio pareigūnų, kinologų darbu, šios profesijos ypatumais.
 
 


Susitikimas su LMS

Lapkričio 22 dieną mokinių Lyderių klubo (vadovės Lina M. ir Raminta V.) nariai susitiko su LMS (Lietuvos moksleivių sąjungos) Klaipėdos mokinių savivaldų informacijos centro pirmininke Raminta K. Ji supažindino mokinius su LMS veikla, organizuojamais projektais. Lyderiukai džiaugiasi turėdami galimybę prisijungti prie įdomios ir prasmingos veiklos.Šeimos ir karjeros diena

2021 m. gegužės 26 d. mūsų progimnazijoje buvo organizuota Šeimos ir karjeros diena, kurios tikslas – supažindinti mokinius su tėvų profesijomis, dalyvauti virtualiose ekskursijose į jų darbovietes.

Klasių vadovai kartu su mokiniais kalbėjo apie kelią iki svajonių profesijos, mokiniai pristatė iš tėvų paimtus interviu apie jų profesijas, tėveliai patys pasakojo apie savo darbus ir virtualiai demonstravo, kaip atrodo jų darbo vietos. Mokiniai susipažino su universiteto dėstytojo, laboratorijos vadovo, antstolio padėjėjo, policijos pareigūno, ugniagesio, IT specialisto, gydytojo chirurgo, kinologo, pardavimų vadybininko, barmeno, draudimo brokerio, valstybės tarnautojo, statybininko, programinės įrangos architekto, programinės įrangos inžinieriaus, mašinų gamybos specialisto, programuotojo, inžinieriaus, odontologo, odontologo padėjėjo, chemiko, choro dirigento, muzikos mokytojo, apsaugininko, viešojo administravimo specialisto, kurjerio, socialinės paramos skyriaus specialisto, psichologo, mokytojo padėjėjo, tinkuotojo, socialinio darbuotojo, baldžiaus, kraštovaizdžio projektuotojo, konditerio, muziejininko,  teisininko-lingvisto, FNTT tyrėjo, suvirintojo, tolimųjų reisų vairuotojo, siuvėjos, fotografės, kambarinės, kalvio, bendrojo pagalbos centro 112 pareigūnės, projektavimo skyriaus administratorės, kokybės vadybininko, medienos apdirbėjo profesijomis.

Esame dėkingi 1–8 klasių vadovams ir tėveliams, kurie pasistengė šią dieną padaryti įdomią, turiningą ir įsimintiną.


Susitikimas su Šaulių organizacija

2021 m. kovo 3–10 d. 5 beta, 5c, 5d, 6 alfa, 6c, 7 beta ir 7d klasių mokiniai kartu su savo vadovėmis dalyvavo virtualiuose susitikimuose su Lietuvos Šaulių sąjungos atstovais Martyna ir Robertu. Labai džiaugiamės, kad mūsų moksleiviai susidomėjo organizacija, kurios tikslas yra ugdyti sąmoningą, patriotišką ir atsakingą asmenybę. Organizacijos atstovai susitikimo metu papasakojo, kas yra Šaulių sąjunga, ką jie veikia, ir ko siekia. Privertė susimąstyti pasakymas „Jei priešą sužeidi, tai ir pats save sužeidi“. Mūsų mokiniai buvo pakviesti tapti šios sąjungos nariais ir žinome, kad tikrai atsirado tokių, kurie taip ir padarys.KARJEROS DIENA


2017 m. vasario 24 d. Martyno Mažvydo progimnazijoje tradiciškai buvo organizuojama Karjeros diena. Tą dieną tradicinės pamokos nevyko, nes klasių vadovai (padedami tėvų) organizavo mokiniams išvykas į įvairias įstaigas, įmones ir gamyklas, kad vaikai savo akimis pamatytų, ką veikia tam tikrų profesijų atstovai, galėtų su jais pabendrauti.

Pirmokai aiškinosi, ką veikia savanoriai Klaipėdos Raudonojo Kryžiaus draugijoje, ar labai pavojingas Priešgaisrinės tarnybos ugniagesio darbas, pasienio Veterinarijos poste sužinojo, kaip yra tikrinamas atvežtas maistas žmonėms ir ėdalas gyvūnams.

Vieni antrokai gilinosi į dailininko iliustruotojo darbą Prano Domšaičio galerijos edukacinėje programoje, kiti išsiaiškino, kokius darbus dirba žmonės Klaipėdos dramos teatre, tretieji Aukštesniojoje jūreivystės mokykloje matavosi jūrininko profesiją, pabandė valdyti didžiulį laivą.

Trečiokai domėjosi, kaip gimsta knygos, ir ką veikia spaustuvės „Druka“ darbuotojai, Prano Domšaičio galerijoje gamino popierių, virto dailininkai tapytojais ir domėjosi Klaipėdos dramos teatro aktorių darbo subtilybėmis.

Viena ketvirtokų dalis apsilankė „Forum Cinema“ kino teatre, bet tikrai ne filmą jie žiūrėjo, o susipažino su kino operatoriumi ir jo darbo specifika, o kita vyko į Kuršių nerijos nacionalinio parko direkciją susipažinti su ekologo profesija. Buvo ir tokių, kurie lankėsi Prano Domšaičio galerijoje.

Penktokai apsilankė Klaipėdos miesto viešojoje bibliotekoje ir susipažino su bibliotekininko profesijos subtilybėmis, o sporto klube „Apelsinas“ daugiau sužinojo apie trenerio darbą.

Dalis šeštokų, nuvykę į KRATC, domėjosi šios įstaigos darbuotojų veikla, kita dalis praleido saldžią popietę UAB „Roshen“ fabrike ir pasimatavo konditerio profesiją. Tretieji aiškinosi, ką turi žinoti UAB „Avitelos prekyba“ išmaniųjų technologijų pardavėjai, ar patys jie jau yra išbandę visas naujoves.

Septintokams Klaipėdos Policijos komisariate buvo pristatyta policininko profesija, mokiniams kilo daug klausimų, į kuriuos atsakinėjo pareigūnas, Klaipėdos universitete domėjosi studijų galimybėmis. Apsilankė Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija" LDK Butigeidžio dragūnų batalione, kuriame buvo pristatyta kario profesija, studijų bei karjeros galimybės. Radijo stotyje „LaLuna“ pasimatavo radijo laidų vedėjo kėdę.

Aštuntokai keliavo į Klaipėdos turizmo mokyklą iš arčiau susipažinti su mokymosi aplinka bei siūlomomis specialybėmis. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti darbą su kasos aparatu, patys pabandė pasigaminti konditerinius darbus. Taip pat dalis aštuntokų lankėsi Klaipėdos Policijos komisariate bei Klaipėdos meteorologijos stotyje, kur susipažino su policininko ir meteorologo profesijomis.


Svečiuose buvęs mokinys


Mokinių lyderių klubas savo veiklą naujais 2017 m. pradėjo aktyviai. Sausio 9 d. klubo susirinkime dalyvavo svečias – mūsų mokyklos buvęs mokinys Vytautas Bikauskas. Vytautas 2014 m. baigė mūsų progimnaziją, įstojo į Klaipėdos „Ąžuolyno‘ gimnaziją“, o  nuo 2016 m. rudens pradėjo mokytis jungtiniame pasaulio koledže Armėnijoje, Diližano mieste.

Šešiolikmetis Vytautas pristatė mokiniams koledžą, mokymosi programą, papasakojo, apie mokymosi ypatumus. Dalijosi patirtimi, kaip galima pasinaudoti tokia mokymosi galimybe. Nuoširdžiai dalijosi savo įspūdžiais ir patirtimi, atskleidė savo ateities planus, atsakė į mokinių klausimus. Blusų turgus 2016 m.

Jau antri metai iš eilės mokyklos aktų salėje vyksta Blusų turgus. Mokiniai, tėveliai, mokytojai prekiauja ir perka. Mokiniai ugdosi verslumą: siūlo savo kainą, derasi, taiko nuolaidas. Svarbiausia, kad visada tvyro gera nuotaika.


Karjeros diena 2016 m. vasario 26 d.

7c klasės mokiniai buvo Roshen, dabartinio Ukrainos prezidento, saldainių fabrike. Buvo skanus rytas:)


8c klasė lankėsi KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete. Susitikome su fakulteto studijų prodekane doc.dr. T. Paulauskiene. Ji pristatė studijų programas, studentų veiklą bei profesijas, kurias galima įgyti studijuojant fakultete. Lankėmės Jūrų inžinerijos katedros,  biologijos ir ekologijos, transporto, informatikos inžinerijos ir kitose laboratorijose. Dėstytojai ir studentai pristatė savo darbus, supažindino su naujovėmis.

Karjeros diena 2015 m.

1 a klasė lankėsi kelių policijos biure. Vaikai kartu su policininkais pasikartojo saugaus elgesio gatvėje taisykles, žiūrėjo filmukus,gavo prizų.

1 b kl. mokiniai aplankė Pempininkų biblioteką, susipažino su bibliotekininko darbų.

1c kl. mokiniai, jų tėveliai ir mokytoja R. Venckienė, vyko į Klaipėdos greitosios med. pagalbos stotį. Adresu: Jurginų g. 33. Greitosios medicinos darbuotoja parodė mokiniams dispečerinę, kur priimami skambučiai. Supažindino mokinius su pirmos pagalbos įrankiais, parodė kaip atliekamas dirbtinis širdies masažas ant manekenų. Mokiniai apžiūrėjo greitosios med. automobilius. Daug sužinojo, kiekvienas praktiškai pamėgino atlikti širdies masažą. Ekskursija labai patiko, net šeši mokiniai susidomėję ruošiasi rinktis šią profesiją. 

Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos 1s klasės mokiniai vasario 27 dieną apsilankė Lengvosios atletikos manieže. Čia mažuosius mokinukus su trenerio darbu supažindino ir linksmą treniruotę pravedė Lengvosios atletikos maniežo direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir trenerė Raimonda Murašovienė. Jaunieji mažvydiečiai jėgas išbandė bėgimo takelyje, rutulio stūmimo ir šuolio į aukštį sektoriuose.

2a klasė vyko į Pegaso knygyną susipažinti su knygų konsultanto profesija. Vaikams aprodė patalpas, knygų skyrius. Papasakojo apie konsultanto veiklą, atsakė į klausimus. Parodė į knygas klijuojamus lipdukus nuo galimų vagysčių. Pristatė naujausius Stalo žaidimus, kuriuos vaikai ir tėvai galėtų žaisti drauge. Daugelis vaikų nusipirko knygų skaitymui.

2b klasės mokiniai lankėsi „Jūragio“ viešbutyje. Juos maloniai pasitiko administratorė Sandra Jazbutienė, kuri papasakojo apie darbą viešbutyje, paminėjo darbo ypatumus, parodė biurą, kambarius, svečių kambarį, supažindino su kambarinių darbu. Mokiniams išvyka į viešbutį labai patiko.


2c klasės mokiniai lankėsi regos ugdymo centre "Pelėdžiukas" ir susipažino su tiflopedagogo ir kt. profesijomis, kurios padeda aklajam.M. Mažvydo progimnazijos 2d klasės mokiniai lankydamiesi radijo stotyje Laluna , domėjosi, kaip reikia pasiruošti interviu, kaip kalbinti pašnekovą, kokių netikėtumų įvyksta kalbantis tiesioginiame radijo eteryje ir pan. Į mokinių klausimus mielai atsakė radijo laidų vedėja Vaida Vytaitė - viena iš pirmųjų radijo stoties Laluna darbuotojų. 

Žinoma, klausimai neapsiribojo vien interviu tema. Moksleiviai domėjosi, kaip vyksta darbas radijo stotyje, kokių savybių reikia, kad galėtum dirbti tokį darbą, kaip veikia techninė radijo stoties bazė, kiek kainuotų turėti nuosavą radijo stotį ir t. t. Taip pat buvo teiraujamasi su muzika susijusių dalykų. Ir ne vien su ja. O kas įvyktų, jei dingtų elektra? Pasirodo, radijo stotis dar kurį laiką galėtų tęsti darbą, nes tokiems atvejams yra paruošti elektros generatoriai. Mokiniai turėjo galimybę apsilankyti studijoje, iš kurios transliuojamos radijo laidos, pamatyti, kur ruošiamos programos ir žinios. Įdomu tai, kad tuomet, kai buvo skaitomos žinios, reikėjo laukti nesukeliant nė menkiausio garselio! Ir jiems tai pavyko! Akivaizdu, nors neįtikėtina... 

Vasario 27 d. apsilankėme Klaipėdos Sportininkų namuose. Apžiūrėjome Klaipėdos miesto sporto istorijos ekspoziciją. Sužinojome apie praeities ir dabarties geriausius Klaipėdos miesto sportininkus, trenerius, sporto darbuotojus, jų veiklą ir rezultatus. 3b kl.


3c klasė svečiavosi Klaipėdos rajone, Lapių kaimo žirgyne.

4a klasė svečiavosi pas kariškius.

4 b klasė vyko į Klaipėdos apskrities priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Ten išklausėme trumpo pasakojimo apie gaisrų priežastis, dar kartą pakartojome ką reikia daryti kilus gaisrui ir kokiu telefono numeriu pranešti apie nelaimę. Didžiausią įspūdį paliko gaisrininkų technika ir tai, jog ,nuo pranešimo apie nelaimę, ugniagesiai savo mašinose turi būti per 60 sekundžių.

4c klasė lankėsi banke.

4d klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos aukštojoje Jūreivystės mokykloje. Vaikai susipažino su jūrininko profesija. Turėjo galimybę ne tik išgirsti daug įdomių dalykų, bet ir apžiūrėti mokymo bazę, valdyti elektroninį treniruoklį.

5a klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos Valstybiniame Muzikiniame Teatre. Mokiniams parodė įvairias dekoracijas, artistų rūbus, leido patiems vaikams juos pasimatuoti. Taipogi pamatėme kaip kuriami rūbai, vaikai pabendravo su dizaineriais. Po to mokiniams leido pabūti baleto salėje. Ekskursijos pabaigoje vaikų laukė pats įdomiausias dalykas - stebėti miuziklo repeticiją. Ekskursija penktokams labai patiko. 
5a klasės auklėtoja Džiuginta Viršilaitė


2015 m. vasario 27d. M. Mažvydo mokykloje buvo ,,Karjeros diena“.

 Vietoje pamokinės veiklos visos klasės keliavo į skirtingas įstaigas susipažinti su įvairiomis profesijomis. 5c ir 7c klasių mokinai kartu su auklėtojomis vyko į Klaipėdos Siuvimo ir verslo paslaugų mokyklą, kurioje gimnazijos skyriaus vedėja konferencijų salėje vaizdingai pristatė, kokių prefesijų galima įgyti šioje mokykloje. Smagu, kad šioje mokykloje mokosi nemažai M. Mažvydo progimnaziją baigusių mokinių. Kelios merginos pasidalino patirtimi bei įspūdžiais, kaip joms sekasi ten mokytis.

Po trumpo vaizdingo pristatymo mūsų klasės buvo suskirstytos į kelias grupes ir su skirtingomis Siuvimo ir verslo paslaugų mokyklos mokytojomis patraukė apžiūrėti pačios mokyklos bei skirtingų profesijų rengimo klases. Buvo galima susipažinti su siuvėjo, sukirpėjo-konstruktoriaus, floristo, kirpėjo, interjero apipavidalintojo, kompiuterių projektavimo operatoriaus profesijomis. Apie šias profesijas ne tik buvo pasakojama, rodoma, kaip dirba, tačiau ir patiems leido prisiliesti prie konkrečių mažų darbelių. Interjero apipavidalintojo klasėje mokiniai mokėsi spalvų dermės subtilybių, suskirpėjo-konstruktoriaus klasėje- kūrė bei modeliavo popierinėms lėlėms rūbus iš medžiagos, floristikos klasėje- gamino darbelius iš džiovintų augalų, kompiuterių projektavimo operatoriaus kalsėje parodė, kaip kuriami techniniai montažai, na o kirpykloje visiems, kurie norėjo nemokamai padarė šukuosenas.

Mokiniams labai patiko išvyka, mokykla bei profesijos, su kuriomis buvo supažindinti. Apie tai geriausiai byloja patys atsiliepimai. Štai keletas jų:

,,Man ten patiko viskas, aš tikrai eisiu į tą mokyklą, ten galima išmokti visko. Tai nuostabu!“ (Eglė)

,,Mokykla labai graži bei įdomi. Labai džiaugiuosi turėjusi galimybę pabuvoti ten.“ (Rūta)

,,Siūlyčiau visiems ten apsilankyti, o gal net lankyti mokyklą baigus aštuonias klases“ (Goda)

,,Mokykloje man labai patiko, norėčiau natrą kartą ten nuvažiuoti.“ (Nedas)

,,Ši mokykla tikrai išsiskiria iš kitų.“(Ronaldas)

 Mokinių mintys po UAB „Klaipėdos duona“ apsilankymo:

1.    Sužinojau, kaip yra gaminama duona. Ragavau duonos ir vaflių. Buvo labai įdomu.

2.    Sužinojau, kad nepjaustyta duona yra vertingesnė už pjaustytą.

3.    Man patiko darbuotojų gerumas. Norėčiau ten apsilankyti dar kartą.

4.    Sužinojau, kad jų aparatai beveik viską padaro, sumaišo miltus, iškepa duoną. Man labiausiai patiko valgyti dar šiltą duoną, vaflius ir šokoladinius pyragaičius.

5.    Aš sužinojau, kad kepėjų darbas labai įdomus.

6.    Sužinojau, kad „Klaipėdos duonai“ yra 36 metai.


6b ir 6d klasės mokiniai buvo nuvykę į Klaipėdos gaisrinę. Gaisrinėje mums pravedė 45 min. paskaitą, po to aprodė gaisrinės patalpas: valgyklą, poilsio kambarį, sporto salę. Taip pat parodė gaisrinės mašinas, leido įlipti į jas. Papasakojo apie gaisrininko specialybę.

Visiems labai patiko. 

7a ir 7d klasių mokiniai lankėsi Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikų mintys po išvykos: "Man viskas patiko, bet didžiausią įspūdį paliko čiuožimas iš antro aukšto stulpu.", "Sužinojau, kad Klaipėdoje yra 3 priešgaisrinės stotys", "Nepagalvodavau, kad jie ne tik gaisrus gesina, bet padeda žmonėms ir gyvūnams įvairiose nelaimėse.", "Man padarė įspūdį jų sporto salė, virtuvė, poilsio kambariai, lentynos su apdovanojimų taurėmis", "...turi būti ištvermingi, stiprūs, pareigingi..." Išvyka visiems patiko. Mokiniai susidomėjo galimybe atostogauti jaunųjų gaisrininkų vasaros stovykloje.

7c  mokiniai vyko į Siuvimo ir paslaugų verslo mokyklą. Mokinių mintys: "Labai graži mokykla, įspūdingai dekoruotos sienos.Labai malonūs mokytojai ir kiti darbuotojai. Apsilankymas paliko labai gerą įspūdį, nes leido patiems pabandyti pasigaminti suvenyrus. Moko labai daug ir nesusijusių profesijų. Žadu mokytis toje mokykloje."

8a ir 8e klasės lankėsi Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Gidė mus supažindino su mokyklos istorija, kapitono, laivavedžio ir jūreivio specialybėmis. Labiausiai visiems patiko vairuoti laivą - treniruoklį įvairiomis oro sąlygomis. Apžiūrėjome gelbėjimo įrangą, valdymo sistemą. Net sireną leido įjungti! Lipome į triumus.

Nuostabi ir labai naudinga ekskursija.


8 b klasė per Karjeros dieną lankėsi Turizmo mokykloje. Išmokome lankstyti servetėles, pakuoti dovanas, pamatėme, kaip  ruošiama tešla. Sužinojome, kokių profesijų galima įsigyti po 8, po 10, 12 klasės. 

Mums labai patiko stebėti spektaklio repeticiją.Tuo pačiu daug sužinojome apie drabužių siuvima,perukų gamybą,dekoracijas.Buvo įsimintina pamatyti,kaip spektaklis apšviečiamas,parodė ir papasakojo apie naują kompiuterinį apšvietimą.Manom ,kad ši pažintinė kelionė suteikia galymybę sužinoti kiek reikia įdėti pastangų vieno spektaklio pastatymui. Mums labai patiko stebėti spektaklio repeticiją.Tuo pačiu daug sužinojome apie drabužių siuvima,perukų gamybą,dekoracijas.Buvo įsimintina pamatyti,kaip spektaklis apšviečiamas,parodė ir papasakojo apie naują kompiuterinį apšvietimą.Manom ,kad ši pažintinė kelionė suteikia galymybę sužinoti kiek reikia įdėti pastangų vieno spektaklio pastatymui.

"Niekada nesu buvusi tokiame muzikiniame teatre. Labai patiko. Sužinojau ir kaip visa įranga veikia, šviesos, kaip vyksta repepticijos, kaip atrodo baleto salė. Buvo sunku suprasti kaip veikia šviesos, apie tai nieko nebuvau girdėjusi ir atrodė labai sudėtingai. "

"Man įdomiausia buvo vaikščioti po užkulisius, t.y. pamatyti grimo kambarį, kur artistai persirengia. Taip pat buvo įdomu aplankyti repeticijų sales. Man labai patiko, sutikčiau dar aplankyti įvairių teatrų ar kitų specialybių darbo vietas. "

"Man labiausiai patiko žmonės, kurie ten dirbo - jie buvo malonūs ir tikrai talentingi. Apžiūrėjome jų darbo vietas, labiausiai man patiko menininkų dirbtuvės, kuriose talentingi darbuotojai gamina labai puikias dekoracijas. Taip pat buvo smagu apžiūrėti aktorių drabužius, kuriuos jie naudoja spektakliams. "

"Labiausiai patiko scenos šviesų reguliavimo kambaryje, norėčiau daugiau pabandyti kažką padaryti su jomis. "

Penktadienio popietę 8f klasė lankėsi Klaipėdos Valstybiniame Muzikiniame teatre. Labai šiltai mus priėmė energingoji Gražina, kuri aprodė visus Muzikinio teatro užkulisius nuo devinto aukšto iki pirmo. 

Vaikams patiko, kad galėjo ne tik paklausyti ir išgirsti, kuo gyvena teatras ir jame kuriantys ir dirbantys žmonės. Bet ir prisiliesti prie įvairiausių sceninių daiktų: suknelių, perukų, muliažų, pagroti fortepijonu.. Viena mergaitė pasakė, kaip smagu būti tuščioje scenoje, kuri pasirodė žymiai mažesnė nei iš toli...

Tiesa, labai trūko gyvos repeticijos, Gražina apgailestavo, kad nepavyko mums pamatyti iš arti, kaip kuriamas spektaklis. Berniukai nuobodžiavo, vis klausinėjo, ar jau einame namo, bet buvo ir jiems atrakcija, Gražina nusivedė ant stogo, man jis pasirodė gana pavojingas, bet vaikai buvo sužavėti. 

KLAIPĖDOS MARTYNO MAŽVYDO PROGIMNAZIJA DALYVAUJA PROJEKTE „UGDYMO KARJERAI IR STEBĖSENOS MODELIŲ SUKŪRIMAS IR PLĖTRA BENDRAJAME LAVINIME IR PROFESINIAME MOKYME“.

Ugdymo karjerai programos PASKIRTIS – apibrėžti ugdymo karjerai turinį ir ugdytinas mokinių kompetencijas – mokinių nuostatas, gebėjimus, žinias bei supratimą, reikalingą karjeros konstravimui besikeičiančioje visuomenėje, atsižvelgiant į asmeninius poreikius, polinkius, siekius ir galimybes.

Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos ugdymo karjerai paslaugos teikiamos mokiniams, kurie mokosi pagal pagrindinio ugdymo programą (5-8 klasės).

Ugdymo karjerai programos TIKSLAS – sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, būtinas sėkmingam mokymosi krypties, profesijos ir/ar dabartinės veiklos pasirinkimui, perėjimui iš mokymo aplinkos į darbinę aplinką, tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi visą gyvenimą.

Mokinių karjeros kompetencijos ugdomos šiose srityse:

• savęs pažinimo (pažinti svarbias asmenybės charakteristikas ir jų sąsajas su karjera; pažinti socialinę aplinką ir socialinius vaidmenis);

• karjeros galimybių pažinimo (rasti ir veiksmingai naudoti karjeros informaciją; pažinti mokymosi visą gyvenimą galimybes; pažinti kintantį darbo pasaulį);

• karjeros planavimo (kelti gyvenimo ir karjeros tikslus; priimti karjeros sprendimus; sudaryti ir atnaujinti karjeros planą);

• karjeros įgyvendinimo (taikyti ir tobulinti karjerai svarbiausias bendrąsias kompetencijas;

sėkmingai pereiti iš mokyklos į kitą karjeros (mokymosi ar darbo) aplinką; tikslingai ieškoti darbo).

Ugdymo karjerai programos UŽDAVINIAI

Siekiama, kad mokiniai:

• pažintų karjerai svarbias asmenybės charakteristikas, socialinę aplinką ir socialinių vaidmenų įvairovę;

• rastų ir efektyviai naudotų karjeros informaciją bei pasinaudotų mokymosi visą gyvenimą galimybėmis;

• remdamiesi išsamiu savęs ir darbo pasaulio pažinimu, priimtų adekvačius karjeros sprendimus;

• remdamiesi asmenine ateities vizija, keltų karjeros tikslus, sudarytų ir nuolat atnaujintų karjeros planą;

• mokymosi ir laisvalaikio veiklose taikytų ir tobulintų karjerai svarbiausias bendrąsias kompetencijas;

• būtų pasirengę sėkmingai pereiti į kitą karjeros (mokymosi ar darbo) aplinką ir ieškoti darbo.

Ugdymą karjerai Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje vykdo karjeros koordinatorė Viktorija Kareivaitė.

Karjeros koordinatorė teikia individualias ir grupines konsultacijas, bendradarbiauja ir organizuoja susitikimus su mokymo įstaigų atstovais ir kitomis organizacijomis bei dalyvauja projektinėje veikloje.

Kviečiame mokinius, mokytojus, klasių auklėtojus, tėvus naudotis teikiamomis ugdymo karjerai paslaugomis.

Karjeros koordinatorės darbo laikas:

Pirmadienis 9.50 – 12.10 ir 12.55 – 17.45

Antradienis 9.50 – 12.10 ir 12.55 – 17.45

Penktadienis 8.00 - 8.45 ir 11.00 - 13.05 ir 14.00 - 17.00

2014 m. kovo 28 dieną mokykloje vyko renginys „Mokiniai – mokiniams“. 

Buvę Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniai, dabar besimokantys Klaipėdos Vytauto Didžiojo, „Baltijos“, „Žemynos“, „Ąžuolyno“ gimnazijose bei Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo profesinėje mokykloje, pristatė savo mokyklas aštuntų klasių mokiniams.

Svečiai pasakojo apie mokyklų ypatybes, bendruomenę, priėmimo tvarką, taisykles, mokymosi skirtumus, renginius ir atsakė į mokinių užduotus klausimus. Po renginio tiek mokiniai, tiek mokytojai vienbalsiai tvirtino, jog tokia iniciatyva yra labai naudinga ir reikalinga mokiniams. Tai viena iš galimybių susipažinti su tolimesnio mokymosi galimybėmis ir perspektyvomis, bendrauti, puoselėti draugiškus ryšius.